آموزش ایجاد چهره ذوب شده در فتوشاپ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 75
ضعیفعالی 

آموزش ایجاد چهره ذوب شده در فتوشاپگام اول:
فتوشاپ را باز کرده و یک سند جدید ایجاد کنید.اندازه مناسب برای اینکار 3500*6000 پیکسل است.تصویر یک بافت دلخواه را به عنوان پس زمینه وارد کنید.من این بافت کاغذی را از آدرس http://www.shutterstock.com/pic-35221027/stock-photo-old-paper.html دریافت کرده ام.


گام دوم:
لایه پس زمینه را انتخاب کرده و به پنجره Image>Adjustment>Hue and Saturation بروید.مقدار Saturation را -100  و Lightness را 42 وارد کنید.


گام سوم:
من در این مرحله از تصویر یک جمجمه استفاده می کنم. شما می توانید آن را از آدرس http://www.shutterstock.com/pic-12754177/stock-photo--d-render-of-metallic-skull-front-view.html دریافت کنید.پس زمینه جمجمه را حذف کرده و آن را در مرکز طرح قرار دهید.


گام چهارم:
حالا عکس دختر را وارد کنید.عکس مورد استفاده من در آدرس http://www.shutterstock.com/pic-30450358/stock-photo-attractive-young-woman-isolated-on-white-background.html موجود است.ایت تصویر را هم از پس زمینه جدا کرده و در مرکز طرح روی لایه جمجمه قرار دهید.


گام پنجم:
دو عکس باید کاملا بر هم منطبق باشند .برای این کار opacity لایه دختر را کاهش دهید  تا لایه زیری مشخص شود.حالا با استفاده از چرخش جابجایی یا تغییر اندازه  دو تصویر را منطبق کنید.و در نهایت opacity را به 100% برگردانید.


گام ششم:
با ابزار Lasson Tool (L) قسمتی از چهره دختر را که مایلید حذف شود انتخاب کنید و به مسیر Layer>Layer Mask>Hide Selection بروید.


گام هفتم:
وارد پنجره Layer>Layer Style>Drop Shadow شوید و Blend Mode را در حالت  Linear Burn  و رنگ مشکی  قرار دهید .مقدار 35% را برای Opacity و مقدار  45º را برای  Angle و 5 pixels  را برای Distance  و 10 pixels  را برای  Size  وارد کنید.
به قسمت Bevel and Emboss در همین پنجره بروید.مقدار Style را  Inner Bevel و مقدار  Technique را  Smooth انتخاب کنید.مقدار عمق یا  Depth  را 110% وارد کنید.جهت یا  Direction را به سمت بالا و Size را  16 pixels و Soften را  15 pixels وارد کنید.حالا در قسمت پایینی پنجره تنظیمات مربوط به سایه را انجام دهید.مقدار Angle را  53º و مقدار  Altitude را  37º  وارد کنید. Highlight Mode را در حالت  Screen با رنگ سفید و وضوح  100% قرار دهید .همچنین Shadow Mode را در حالت  Linear Burn با رنگ مشکی و وضوح  35% تنظیم کنید.


گام هشتم:
در این مرحله به تصویر شکلات ذوب شده با پس زمینه سفید نیاز داریم.می توانید آن را از آدرس  http://www.shutterstock.com/pic-46414798/stock-photo-close-up-chocolate-syrup-leaking-on-white-background.html دریافت کنید. و به طرح اضافه کنید.


گام نهم:

با استفاده از ابزار Eraser Tool (E) قسمت های اضافی لایه شکلات را حذف کنید.این کار را طوری انجام دهید که ترکیب شکلات با صورت طبیعی به نظر برسد.


گام دهم:
لایه مربوط به چکه های شکلات را در حالت Soft Light قرار دهید.کلید کنترل را نگه داشته و در پنجره مربوط به لایه ها وی لایه شکلات کلیک کنید.با این کار تمام لایه در حالت انتخاب قرار می گیرد.حالا لایه دختر را انتخاب کنید و روی ایکون ماسک آن در پنجره لایه ها کلیک کنید.حالا با ابزار Brush Tool (B) و رنگ مشکی  روی قسمت هایی از پوست دختر که  لازم است دیده شود بکشید.برای این کار از تصویر زیر کمک بگیرید.


گام یازدهم:
باز هم باید از تصویر شکلات ذوب شده  استفاده کنیم.اینبار شکلاتی که روی یک پس زمینه سفید  ریخته شده است.آن را از آدرس http://www.shutterstock.com/pic-44487754/stock-photo-melted-chocolate-dripping-on-white-background.html در یافت کرده و در جای مناسبی از طرح قرار دهید. هدف ما این است که این تصویر صورت ذوب شده دختر به نظر برسد.


گام دوازدهم:
لایه های مربوط به چهره و شکلات ها را انتخاب کرده و پنجره Filter>Blur>Gaussian Blur را باز کنید. مقدار 15 pixels را برای  radius وارد کرده و  Blend Mode را در حالت  Overlay  قرار دهید.


گام سیزدهم:
با ابزار Paint Bucket Tool (G) لایه را با رنگ سیاه پر کنید و ابزار Eraser Tool (E) را انتخاب کرده و با یک برس بسیار نرم و بزرگ قسمت های میانی لایه را پاک کنید.این لایه را با لایه پس زمینه Group کرده و درون یک فولدر قرار دهید.حالا Blend Mode فولدر را  Linear Blur انتخاب کنید.


گام چهاردهم:
دوباره تصویر بافت کاغذی را وارد کار کنید.آن را روی تمام لایه های موجود قرار داده و Blend Mode آن را  Soft Light کنید.


گام پانزدهم:
با اضافه کردن لوگو و سایه آن در شکلات های ذوب شده کار شما به اتمام می رسد.

ترجمه شده توسط گروه پرشین گرافیک

 

 

نظرات 

 
14 سعید پنجشنبه 18 تیر 1394 ، ساعت 16:39
سلام عالی بود دوست عزیز یه سایت میشناسم که اونم آموزشهای خوبی در این زمینه داره
http://www.e-gol.ir
نقل قول
 
 
13 سید مهیار هزاوه سه شنبه 04 مرداد 1390 ، ساعت 14:20
مرسی. زیبا بود ;-)
نقل قول
 
 
12 mohammad سه شنبه 21 تیر 1390 ، ساعت 16:33
okheyli ali bod.inam khodesh ye tajrobe kariye.hich vaght ham az enteghad hay zanande delgir nashi dost aziz
نقل قول
 
 
11 baran bp چهارشنبه 25 خرداد 1390 ، ساعت 13:57
مرسی خوب بود
نقل قول
 
 
10 abtin چهارشنبه 25 خرداد 1390 ، ساعت 12:26
سلام
سپاسگزام
آبتین
نقل قول
 
 
9 SAMIRA دوشنبه 23 خرداد 1390 ، ساعت 18:36
خوب بود مرسی
نقل قول
 
 
8 بهارdfvasd دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 ، ساعت 13:14
دمت گرم ولی من که حوصله ندارمممم :cry: :cry: :cry: :cry:
نقل قول
 
 
7 ayda چهارشنبه 24 فروردین 1390 ، ساعت 09:57
عالی بود :roll:
نقل قول
 
 
6 پرشین گرافیک سه شنبه 21 دی 1389 ، ساعت 09:46
نقل قول از Armin1940:
داداش من یه عمره تو این کارام از این گارفیکا گرفته تا هر چی که تو فکر کنی.
این که گذاشتی عکسه آخرش اسم وبسایت abduzeedo رو نوشته
لطفا از خودت طراحی بده
بدت نیاد ولی این تو خونه ماست :Dدوست عزیز اگر زیر مقاله رو خونده باشید ذکر شده :
"ترجمه شده توسط گروه پرشین گرافیک"
نقل قول
 
 
5 Armin1940 سه شنبه 21 دی 1389 ، ساعت 08:54
داداش من یه عمره تو این کارام از این گارفیکا گرفته تا هر چی که تو فکر کنی.
این که گذاشتی عکسه آخرش اسم وبسایت abduzeedo رو نوشته
لطفا از خودت طراحی بده
بدت نیاد ولی این تو خونه ماست :D
نقل قول
 

افزودن نظرکد امنیتی
بازنشانی

آخزین آثار ارسالی کاربران